UMED’den Teröre Kınama, Medyaya Uyarı

Ankara’da askeri servis konvoyuna yönelik yapılan terör saldırısını kınayan Uluslar arası Medya Enformasyon Derneği (UMED) Başkanı Aslan Değirmenci, “İnsanlığı, ruhu ve vicdanı iflas etmiş kişilerce gerçekleştirilen hain saldırıyı kınıyor, hayatını kaybedenlere Allah’tan rahmet, yaralılara acil şifalar diliyoruz” dedi.

 

Hain saldırı sonrasında medyaya büyük görevler düştüğünü ifade eden, Değirmenci, “Ankara’da meydana gelen patlama sonrasında “Medya” bilerek veya bilmeyerek terörün propagandasını yapmaya katkı sağlamamalıdır. Medya organları yapacakları yayınlarla; illegal amaçlarına ulaşmak isteyen terör örgütlerinin tuzağına düşmemelidir. İfade ve düşünce özgürlüğünün sınırsız olma talebi, sorumsuz olması talebini içermemelidir. İfade ve düşünce özgürlüğü, terör örgütlerinin PR’ının yapılmasını içermemektedir. Medya organları illegal örgütlerin güçlerini kanıtlamak ve moral üstünlük sağlamak için kullandıkları mecra haline dönüşmemelidir” diye konuştu.

 

Değirmenci sözlerini şu şekilde sürdürdü: “Gün, büyük Türkiye’nin önünü kesmek, milletimizin moralini bozmak, kardeşlik hukukunu bitirmek için saldırılar yapan terör örgütlerine, terör örgütlerine silah dahil lojistik destek veren yabancı güçlere, eli kanlı terör örgütlerinin reklamını yapan medya ve sivil toplum kuruluşlarına karşı birlik olma, ortak hareket etme ve kararlı mücadele verme günüdür. Şehitlerimize Allah’tan rahmet, kederli ailelerine ve milletimize baş sağlığı, yaralılarımıza acil şifalar diliyoruz.”