ÜNİVERSİTELER İLE İŞ BİRLİĞİ KAPSAMINDA ÜCRETSİZ MEDYA AKADEMİSİ

Aksaray Üniversitesi ile Aydın Adnan Menderes Üniversitesi bünyesinde başarıyla hayata geçirdiğimiz Ücretsiz Medya Akademileri ile genç iletişimciler alanında uzman isimlerle bir araya geldi.

AMACIMIZ;

Yeni nesil iletişimciler yetiştirmek amacıyla düzenlenecek medya akademisinde, medyada yaşanan değişime, sosyal medyadaki gelişmelere, teknoloji kullanımını etkinleştirmeye yönelik uygulamalı ve sistematik eğitimlerin verilmesi hedefleniyor.

Eğitimin temel amacı, medya sektörünün değişimini, gazetecilik mesleğinin nasıl dönüştüğünü ve gazetecilerin günümüzde mesleklerini nasıl icra edebileceklerine dair bilgileri öğrencilere aktarmak.

Değişen dünyada, öğrencilerin algı gücünü artırmak, kriz yönetimi becerilerini geliştirmek, haber kaynaklarına ulaşabilmelerini kolaylaştırmak, olaylara haberci gözüyle bakabilmelerini sağlamak, medya sektöründe aktif çalışmaya hayatına yabancı olan ve iş bulma konusunda zorluklar yaşayan öğrencilerin sektörün içinden gelen deneyimli meslektaşlarımız ile tanıştırmak.

 İÇERİK VE PROJE YÖNETİMİ

Öğrencilerin mesleği tanımalarına yardımcı olacak proje ile deneyimli gazeteciler genç iletişimcilerle bir araya gelecek.

Medya sektörünün günümüz ihtiyaçları gözetilerek hazırlanan akademi içeriğimiz öğrencilere çok yönlü eğitim imkanı sunacağız.

Haber yazım ve röportaj teknikleri, özel haber ve muhabirlik gibi gazeteciliğin temel konularında uygulamalı olarak başlayacak eğitimler 5 hafta ve 10 ders olarak planlanmaktadır.