Uluslararası Medya ve Enformasyon Derneği, AA Personelinin PKK terör örgütü tarafından kaçırılmasına tepki göstererek, olayı kınadı…

Son dönemde yaptığı acımasız saldırılarla gerçek ve arsız yüzü bir kez daha ortaya çıkan terör örgütü PKK, saplandığı hendekten çıkış yolu için bu kez gazetecileri hedef aldı.

AA’nın savaş muhabirliği eğitimi almış deneyimli personeli arasında bulunan Muhabir Rauf Maltaş, Foto Muhabiri Onur Çoban ve Kameraman Kenan Yeşilyurt, kurum tarafından bir hafta önce Mardin’in Nusaybin ilçesinde görevlendirilmişti. Bu süre zarfında haber takibi yapan ve ilçedeki gelişmeleri izleyen gazeteciler, önceki gün çekim yaptıkları Yenişehir Mahallesi’nde PKK’lılar tarafından kaçırılmıştı. Fotoğraf makineleri ve kameralarına da el konulan gazeteciler, bir süre bilinmeyen bir yerde tutulduktan sonra bugün kurtarıldı.

Zor şartlar altında mesleklerini yapmaya çalışan gazetecilere yönelik bu tutum; son dönemde gerçekleştirdiği alçakça ve arsızca saldırılarla itibarı iyice çukura gömülen terör örgütünün başarısız bir PR çalışmasıdır.

Her fırsatta barış ve özgürlükten dem vuran, masum insanlara yaşam hakkı tanımayan örgütün, haber alma özgürlüğüne de kastettiği bu vesile ile bir kez daha ortaya çıkmıştır.

Uluslararası Medya ve Enformasyon Derneği (UMED) olarak meslektaşlarımıza ve Anadolu Ajansı ailesine geçmiş olsun dileklerimizi iletiyor, bu vesile ile terörü bir kez daha lanetliyoruz.