“UMED Geleneksel İstişare İftar” programı, basın mensupları, UMED Yönetim Kurulu üyeleri ve çok sayıda davetlinin katılımıyla İstanbul’da gerçekleştirildi.

Programın açılış konuşmasını yapan Uluslararası Medya Enformasyon Derneği (UMED) Genel Başkan Yardımcısı Kemal Gümüş, 7 bölge, 81 ilde örgütlenme çalışmalarını başlattıklarını, kısa süre içerisinde UMED il temsilciliklerinin açılacağını ifade etti.

UMED Yönetim Kurulu Başkan Aslan Değirmenci ise, milli ve manevi değerlere aykırı görülen, toplumsal düzeni bozmaya yönelik yayınlara karşı hukuki zeminde kamuoyu oluşturmak için çalışmalar başlattıklarını söyledi.

Ayırt etmeksizin kişilerin şeref ve haysiyetini ihlal edici veya kişilerle ilgili gerçeğe aykırı yayın yapılmasına engel olmak, cevap ve düzeltme hakkına saygı gösterilmesini sağlamak için de çalışmalar yaptıklarını belirten Değirmenci, “Bizlere düşen bir başka görev; gazetecilik mesleğinin özel amaçlara ve çıkarlara alet edilmesini engellemek, meslek ilkelerine uyulmasını gözetmek ve mesleğin onurunu korumaktır” dedi.