Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi ve Uluslararası Medya Enformasyon Derneği (UMED) tarafından yeni nesil iletişimciler yetiştirmek amacıyla sertifikalı Diyarbakır UMED Medya Okulu açılıyor. Büyükşehir Belediyesi ve UMED tarafından mülakatla seçilecek öğrencilerin eğitimlerini UMED üstleniyor. Eğitimler tamamen ücretsiz olarak veriliyor.

UMED ve Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi işbirliğiyle açılacak Medya Okulu’nda, medyada yaşanan değişime, sosyal medyadaki gelişmelere, teknoloji kullanımını etkinleştirmeye yönelik uygulamalı ve sistematik eğitimlerin verilmesi hedefleniyor.

Yeni nesil gazetecilik eğitimlerinin verileceği Medya Okulu’nda alanında uzman ve deneyimli gazeteciler tarafından Haber Yazım ve Teknikleri, Televizyon Haberciliği, Muhabirlik, İnternet Medyası ve Editörlüğü, Dış Habercilik, Medya Etiği ve Kültür Sanat Muhabirliği eğitimleri verilecek.

DİYARBAKIR’DA İLK KEZ AÇILIYOR

Diyarbakır’da ilk kez açılacak olan Medya Okulu’nda ayrıca, öğrencilerin algı gücünü artırmak, haber kaynağına ulaşma ve olaylara haberci gözüyle bakabilmeleri amacıyla profesyonel gazeteciler ve sosyal medya uzmanları deneyim paylaşımı da yapacak. Derslere sürekli katılım sağlayan ve başarılı olan öğrencilere 6 haftalık eğitimin sonunda sertifika verilecek.

SON BAŞVURU TARİHİ 23 ŞUBAT

Ön başvurular 23 Şubat 2018 günü 17:00’a kadar info@umed.com.tr mail adresine gönderilecek özgeçmiş ile yapılacak. Mülakat tarihleri ise öğrencilere bildirilecek. Cumartesi ve Pazar günleri gerçekleşecek olan eğitimler Mart ayında başlayacak.