Başbakan Başdanışmanı Ahmet Doğan ve İlim Yayma Cemiyeti Kayseri Şube Başkanı Oğuz Memiş, Uluslararası Medya Enformasyon Derneği’ne hayırlı olsun ziyareti gerçekleştirdi.

Dernek çalışmaları hakkında bilgi alan Doğan, medya ve iletişim özgürlüğünü savunduklarını, bireyin haklarını, ulusal güvenliği, ülke menfaatini ilgilendiren konularda basına büyük görev düştüğünü ifade etti.

İNŞA SÜRECİNDE GAZETECİLERE BÜYÜK GÖREVLER DÜŞÜYOR

Yeni Türkiye inşasında da gazetecilere büyük görevler düştüğünü belirten Başbakan Başdanışmanı Ahmet Doğan, “Çukurlarla önüne set çekilmeye çalışan ülkemiz, yeni Türkiye yürüyüşünü kararlılıkla devam ettiriyor. Her türlü engeli aşıyor, algı operasyonlarını boşa çıkartıyor, birliğine sahip çıkarak yeni bir gelecek inşa ediyor. Bu inşa sürecinde gazetecilere de büyük görevler düşüyor. Dezenformasyona karşı enformasyon gücümüzle, doğru bilgi ve etik söylemle gazetecilerin sürece sahip çıkmasını bekliyoruz” dedi.

GAZETELERE YAPILAN SALDIRILARI KINIYORUM

Yeni Akit ve Yeni Şafak’a yapılan saldırıları kınayan Ahmet Doğan, “Bu saldırı sadece iki gazetemize değil, tüm insanlığa karşı yapılmıştır. Terör insanlığa düşmandır ve terörün hasmı bütün insanlıktır. Türkiye olarak kimden gelirse gelsin, kime yönelirse yönelsin nerede gerçekleşirse gerçekleşsin, hangi gerekçeye dayanırsa dayansın terörün her türlüsüne karşı mücadelemizi birlikte sürdürmeliyiz. Basın özgürlüğünü engellemeye yönelik saldırıları hep birlikte kınamalıyız” şeklinde konuştu.

DEĞİRMENCİ: HAK, ADALET VE ÖZGÜRLÜĞÜ SAVUNUYORUZ

Uluslararası Medya Enformasyon Derneği (UMED) Kurucu Başkanı Aslan Değirmenci ise, haber alma özgürlüğünün sağlanması, haberlerin gerçek, doğru, tarafsız bir şekilde verilmesi ve toplumların din, dil, renk ayrımı yapılmadan ele alınması, korunması gereken kesimlerin korunduğu bir dünya için çaba sarf ettiklerini belirtti. UMED olarak, hesap verilebilirliği, adil olmayı, çıkar çevrelerinden ve illegal yapılardan bağımsız hareket etmeyi ilke olarak benimsediklerini vurgulayan Değirmenci, hak, adalet, dürüstlük ve özgürlüğü savunduklarını ifade etti.

MEDYAYI SUSTURMAYA ÇALIŞIYORLAR

Yeni Akit ve Yeni Şafak’a yapılan saldırıları, “Medya’yı Susturma Operasyonu” olarak değerlendiren Değirmenci, “28 Şubat post-modern darbesinden bu yana iki gazetemiz sürekli hedef alınmaktadır. Çünkü iki gazetemizde vesayete ve teröre karşı ciddi mücadeleler vermiştir. Bedel ödemeyi göze almış, her şartta dik bir duruş sergilemiştir. Bilinmelidir ki; vesayetin ve terörün hedefinde olan iki gazetemiz yalnız değildir. Çünkü bu millet, vesayet ve terörden değil adalet ve kardeşlikten yana taraftır” dedi.

MEMİŞ: GENÇLER BİZİM GELECEĞİMİZ

Öte yandan İlim Yayma Cemiyeti Kayseri Şube Başkanı Oğuz Memiş de UMED’i ziyaret ederek, çalışmalarından ötürü teşekkürlerini iletti. UMED tarafından açılan “Medya Okulu” hakkında Aslan Değirmenci’den bilgi alan Memiş, “Genç arkadaşlarımızla kalıcı projelere, kalıcı çalışmalara imza atacağınızdan dolayı sizleri yürekten kutluyorum. Gençler bizim geleceğimiz. Geleceğimiz için bir adım atan herkesin yanındayız” diye konuştu.

Ziyarette UMED Yönetim Kurulu Üyeleri İsmail Çalık, Nurullah Arıkan, Emre Doğan, Kenan Adem Kızılağıl, Metin Yağan, UMED Koordinatörü Ömer Faruk Gerçek, Yapımcı Ali Doğan ve AR-Ge Direktörü Ünal Aldemir hazır bulundu.